Książka jako prezent na komunię dla chłopca

Komunia to wydarzenie, które jest szczególnie interesujące dla najmłodszych. Dzieci przystępujące do pierwszej komunii mogą liczyć przecież na całą masę prezentów z tej okazji. Jeżeli jesteśmy zaproszeni na przyjęcie z okazji komunii sami jesteśmy także zobligowani do zakupu prezentu. Zdarzają się przy tym oczywiście sytuacje, w których nie będziemy wiedzieli co kupić dziecku na prezent. Dobrym pomysłem będzie w takim wypadku książka. Wydawać się może że to dosyć oklepany pomysł, jednak jeżeli będziemy wiedzieli jaką książkę kupić, może okazać się że wypadnie on bardzo dobrze. Dzieci w wieku szkolnym powinny mieć dużo styczności z książkami, ponieważ wyrabia im to nawyki na całe życie. Jeżeli dzieci książki będą czytały tylko z obowiązku nałożonego na nie przez szkołę, jako dorośli nie będą po nie chętnie sięgali. Co więcej- nie będą nawet zdawać sobie sprawy z tego, że czytanie książek to świetna rozrywka. Dlatego też idealnym rozwiązaniem będzie kupienie dziecku dobrej książki- to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Tematyka książki ma znaczenie

Bardzo ważny jest wybór tematyki. Unikajmy tego, co sami lubimy- trzeba wczuć się w gusta ośmiolatka, dlatego warto poczytać najpierw w internecie co aktualnie jest popularne w danej grupie wiekowej. Jeżeli chodzi o sprawdzone sposoby, to najłatwiej będzie kupić książkę fantastyczną. Fantastyka jest obecnie popularna wśród wielu grup wiekowych, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziecko będzie nią zainteresowane. Autorzy książek fantastycznych mają wielką wyobraźnie, malują na kartach książek wspaniałe światy, istoty oraz skomplikowanych bohaterów. Kupując więc taką książkę nawet komuś, kto jeszcze z literaturą fantastyczną nie miał styczności, możemy go zachęcić do zapoznania się z innymi tytułami. Zasadniczym plusem fantastyki jest też to, że jest bardzo szeroka i łatwo dostępna. Istnieje także wiele ważnych dzieł dla tego gatunku, które są bardzo uniwersalne. Dziecko powinno więc być zadowolone z takiego prezentu. Innym pomysłem może być kupienie książki opowiadającej o losach bohaterów znanej franczyzy (przykładowo Star Wars i Avengers). Nawet jeżeli książka taka nie będzie najlepsza pod względem fabularnym dziecko będzie zadowolone z samego występowania w niej jego ulubionych postaci.

Lektura dostosowana do wieku

Złotą zasadą jest jednak pamiętanie o tym, by książki były dostosowane do wieku czytelnika. Niektórych rzeczy dziecko nie zrozumie albo nie doceni. Przykładowo można powiedzieć, że z pewnością będzie zadowolone z lektury “Hobbita”  J.R.R. Tolkiena, ale kupienie dziecku książki autorstwa A. Sapkowskiego o wiedźminie Geralcie już tak dobrym pomysłem nie jest. Jedno natomiast jest pewne- książki jako prezenty na komunię dla chłopca będą idealne.